KIRSIÕITES JAAPAN

Üheksaliikmelise grupina Tartu Harrastuskunstnike Stuudiost viibisime Jaapani suurimal Honshu saarel 14 päeva, aprillis 2007. Külastasime Tokyo ja Kyoto kauneid parke ning templeid. Nautisime Kabukiza teatrit.

Paljud Jaapani mäed on vulkaanilised ja mägipiirkondades leidub palju kuumaveeallikaid. Neis on vesi mõnikord nii kuum, et selles võib mune keeta. Ühe sellise mäe, mida rohke väävlisisalduse tõttu kutsuti “põrgu väljaks”, otsas käisime ka meie ja mustad munad said maitstud.

Kustumatu elamuse jättis maailma suurim kalaturg oma hiiglasliku territooriumi, mereandide mitmekesise valiku ning ringi vuravate motoriseeritud ja motoriseerimata kärudega. Pärast tunniajast seiklemist tuhandete lettide vahel maitsesime sushit.

Prügi peale ehitatud Odaiba saarele sõitsime monorail’iga. Üle Rainbow silla sõites avanes suurepärane vaade lahele ja Tokyole. Saar on paras tehnikaime. Vapustavalt ilusat vaadet Tokyole nautisime vaaterattalt. Venus Fort’i kaubamaja, mis väljastpoolt oli modernne ehitis, oli seest mõnusa sisekujundusega. Tundus, nagu kõnniksid kusagil vanalinnas ja pea kohal on helesinine taevas liikuvate pilvedega.

Kyotos ja Himeji kindluse aias olid kirsid veel täies õiteilus. Kirsiõied, mille ilu kestab ainult mõned päevad, sümboliseerivad elu ja maailma muutlikkust. Langes ka esimesi kroonlehti ja see tegi kõik veel ilusamaks. Nauditav oli näha paljusid kohalikke pargis kirsside all piknikku pidamas.

Sellist hulka valgeid õisi korraga polnud me veel näinud. Juba selle vaatepildi pärast tasus Jaapani reis ette võtta.

Suur valik reisil tehtud fotodest on näha siin

 

Heljo Kaima

 

Allpool valik fotosid Jaapani reisilt: